Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 10-04-2024
Dentysta, który przepisuje pacjentowi leki mające wspomóc leczenie stomatologiczne bądź uśmierzyć ból, powinien bardzo dokładnie rozważyć każdy przypadek. Nieuwzględnienie indywidualnych potrzeb i ograniczeń pacjenta może bowiem generować wiele błędów, z których najczęstsze to: zaordynowanie niewłaściwej dawki lub stężenia leku, przepisanie leku w nieodpowiedniej postaci, interakcja z innymi lekami, wdrożenie leku mimo istniejących przeciwwskazań.
Oczywiście, problemy mogą pojawić się również w wyniku nieprawidłowego działania leku spowodowanego nieodpowiednim jego stosowaniem przez pacjenta, co wynikać będzie z niedostatecznej edukacji pacjenta bądź jego niedoinformowania przez lekarze ordynującego leczenie.
Dentyści powinni zachować szczególną ostrożność, przepisując leki pacjentom – aby uniknąć problemów, którym można zapobiec. Powinni również w sposób precyzyjny i jasny dla pacjentów komunikować się z nimi, a także korzystać z możliwości kontaktu z innymi specjalistami, u których leczy się pacjent, aby zapewnić bezpieczne leczenie.