Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 31-01-2024
Dzięki technologii cyfrowej możliwe stało się uzyskanie płynnego i efektywnego przepływu pracy i informacji między stomatologiem a technikiem dentystycznym. Celem tego przepływu jest uzyskanie klinicznie odpowiedniej rekonstrukcji o najwyższej jakości i skuteczności przywracania funkcjonalności jamy ustnej.
Na efektywność cyfrowego przepływu pracy może mieć wpływ każdy element tego procesu, czyli wycisk, rejestracja relacji szczękowo-żuchwowej, a także projektowanie i produkcja uzupełnienia protetycznego wspomagane komputerowo.
Za kluczowe uznaje się prawidłową rejestrację warunków zgryzowych, a także odpowiednie przeniesienie rejestracji szczęki i żuchwy do procesu wytwarzania protez stomatologicznych. Są to elementy szczególnie istotne w przypadku prac tworzonych przez technika dentystycznego z nowych materiałów bazujących na tlenku cyrkonu, gdyż dostosowanie kliniczne może doprowadzić do potencjalnej utraty początkowej wytrzymałości tych materiałów. Stąd istotne jest, aby – szczególnie przy monolitycznych rekonstrukcjach z tlenku cyrkonu – poprzez prawidłową rejestrację minimalizować konieczność regulacji pracy protetycznej w gabinecie stomatologicznym.