Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 28-07-2009
Pisaliśmy już o tym, że posiadanie własnej pracowni wyposażonej w nowoczesny sprzęt medyczny do szybkiego diagnozowania staje się nowym standardem dla gabinetu dentystycznego.
O zaletach posiadania własnego zaplecza diagnostycznego przekonali się już dentyści, którzy zainwestowali w zakup np. aparatu RTG lub tomografu.
- Własna pracownia zapewnia bardzo precyzyjną diagnostykę, a co za tym idzie bezpieczne leczenie. Pacjent, który decyduje się na leczenie implantologiczne, od ręki uzyskuje diagnozę. (...) Co najważniejsze, skracamy także czas leczenia do absolutnego minimum - mówi doktor Wojciech Fąferko pracujący w katowickim Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic.
Katowicka placówka Dentim Clinic zainwestowała w zakup wysokiej klasy tomografu stożkowego Gendex. Co ważne – środki pieniężne uzyskano z dotacji unijnych. Tomograf, uznawany za jeden z najnowocześniejszych na świecie, umożliwia uzyskanie trójwymiarowego obrazu wnętrza jamy ustnej w zaledwie 20 sekund.
Nowoczesny sprzęt medyczny wykorzystują nie tylko implantolodzy. Korzystają z niego również lekarze specjalizujący się w endodoncji, protetyce, ortodoncji czy leczeniu najmłodszych pacjentów. W przypadku leczenia dzieci stosowanie bezpiecznych, szybkich i - przede wszystkim – nieuciążliwych metod diagnozowania sprawia, że gabinet stomatologiczny staje się miejscem bardziej przyjaznym.
Dobrze wyposażona, własna pracownia diagnostyczna umożliwia również błyskawiczny kontakt z innymi lekarzami.
- Zastosowanie nowoczesnego sprzętu pozwala na konsultację z lekarzami na całym świecie. W parę sekund obraz z tomografu może otrzymać stomatolog z USA, Singapuru czy Australii, doradzając w skomplikowanym leczeniu. Dzięki cyfrowym zdjęciom omawiamy trudne do leczenia przypadki w zamkniętych grupach dyskusyjnych lekarzy - mówi doktor Fąferko.
Posiadanie własnej pracowni diagnostycznej oznacza wprawdzie konieczność pokrycia kosztów zakupu sprzętu, ale nie można ignorować korzyści płynących z tej inwestycji. Te najcenniejsze dotyczą wartości niematerialnych: wygody rozwiązań poprawiających standard usług, i oszczędności czasu lekarzy oraz pacjentów.
Źródło: „Gabinet Prywatny”