Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 25-08-2022
Studenci kształcący się na stomatologii w szkole dentystycznej uniwersytetu w Nowym Jorku, w drugiej połowie studiów odbywają szkolenia, zdobywając praktyczne doświadczenie w pracy z pacjentami leczonymi z powodu raka. Między innymi sprawdzają, czy u pacjentów nie ma oznak infekcji lub innych problemów, które mogłyby skomplikować opiekę onkologiczną.
Jak mówi Dalal Alhajji, instruktor kliniczny z Department of Oral and Maxillofacial Pathology, Radiology and Medicine nowojorskiego uniwersytetu, wczesna interwencja w celu wyeliminowania zakażenia może zminimalizować powikłania w trakcie terapii onkologicznej. Wskazuje on na konieczność wypełniania luki pomiędzy opieką stomatologiczną a opieką onkologiczną. Luka ta istnieje, gdyż w wielu ośrodkach onkologicznych brakuje usług i protokołów związanych ze zdrowiem jamy ustnej.
D. Alhajji uważa, że dentyści powinny odgrywać jedną z głównych ról w zespole onkologicznym, stąd konieczne jest ich przygotowanie do pracy z chorymi na raka już w trakcie studiów.