Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 01-06-2022
Z uwagi na rosnące koszty opieki zdrowotnej i usług dentystycznych w krajach rozwiniętych pacjenci często decydują się na turystykę stomatologiczną i medyczną. Koszt leczenia zębów w krajach takich, jak Indie, Tajlandia czy Chiny jest relatywnie niższy niż w krajach Ameryki Północnej i Europy. Odzwierciedleniem tego jest wzrost liczby przypadków turystyki stomatologicznej z Europy i Ameryki Północnej i do krajów rozwijających się. Szybszemu niż jeszcze kilka lat temu przepływowi pacjentów do innych krajów w celu leczenia sprzyjają ułatwienia w uzyskaniu wizy medycznej na zabiegi stomatologiczne, które poczyniono w państwach będących obecnie wschodzącymi gwiazdami rynku usług stomatologicznych dla obcokrajowców.
Eksperci uważają, że zwiększanie nowoczesnego zaplecza sprzętowego w gabinetach funkcjonujących w państwach rozwijających się wraz ze wzrostem wspieranych przez rząd inwestycji w rozwój infrastruktury opieki zdrowotnej w tych państwach będą napędzać rynek turystyki stomatologicznej w tych krajach.
Obecnie liderem rynku turystyki stomatologicznej w Azji Południowej są Indie – ich udział stanowi 53,9% całej turystyki dentystycznej w Azji Południowej. Szacuje się, że w Europie to Węgry będą miały dominujący udział w rynku turystyki stomatologicznej, ale mocno ma też poszybować w górę całkowita sprzedaż usług dentystycznych dla obcokrajowców na rynku tureckim. Przewiduje się również, że do 2032 roku Europa stanie się liderem na światowym rynku turystyki stomatologicznym z udziałem 31%.