Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 12-05-2022
Szacuje się, że globalny rynek usług stomatologicznych wzrośnie o ponad 130 miliardów dolarów do 2023 r., a postęp w dziedzinie technologii cyfrowej i drukowania 3D będzie napędzać rozwój rynku usług stomatologicznych. Tylko w zakresie drukarek 3D w stomatologii rynek ma osiągnąć wzrost o 365% do 2025 r.
Stomatolodzy i technicy dentystyczni coraz częściej korzystają z technologii obrazowania i druku 3D w celu poprawy wydajności zabiegów stomatologicznych oraz wykonywania prac protetycznych. Obrazowanie 3D jest szczególnie chętnie wykorzystywane przez dostawców usług dentystycznych w zakresie stomatologii estetycznej, a ulubioną technologią w tym obszarze jest tomografia komputerowa CBCT, ponieważ zapewnia ona niezwykłe dokładne trójwymiarowe odwzorowanie warunków anatomicznych jamie ustnej pacjenta. Sprzęt umożliwia także dokonywanie pomiarów, planowanie zabiegów i monitorowanie postępu w leczeniu i zmniejsza ekspozycję pacjenta na niekorzystny wpływ promieniowania jonizującego.
Technologia CBCT jest coraz bardziej popularna, szczególnie w Ameryce Północnej i w Europie. Szybszemu jej rozpowszechnianiu się przeszkadzają jedynie koszty wdrożenia systemu. Jednak ze stałym wzrostem liczby wdrożeń, specjaliści na całym świecie opracowują nowe standardy i aplikacje dla tej technologii, co powinno przynieść redukcję kosztów zakupu i użytkowania.