Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 04-05-2022
Zachowanie dziecka u stomatologa podczas pierwszej wizyty to jedno z podstawowych wyzwań, które stoją przed pedodontami, z uwagi na problemy, jakie może to generować podczas komunikacji z pacjentem i w czasie samego leczenia. Stąd trafne przewidywanie zachowań dziecka przed pierwszą wizytą stomatologiczną jest uznawane za skuteczne podejście, które umożliwia następnie dentystom pokierowanie rzeczywistym zachowaniem dziecka już podczas leczenia.
Zależność tę potwierdzili między innymi naukowcy z Uniwersytetu w Kairze, którzy przeprowadzili badanie mające na celu wykrycie cech psychologicznych dzieci zgłaszających się do dentysty, aby na tej podstawie zbadać związek między tymi cechami a zachowaniem małego pacjenta. Badaniem objęto grupę 4-7-latków; dzieci u stomatologa były po raz pierwszy.
Okazało się, że około 1/5 uczestników z badanej grupy miało problemy emocjonalne i z zachowaniem, co przekładało się na trudności podczas leczenia stomatologicznego.
Jest to kolejne badanie, które potwierdza, że nieprawidłowości w sferze psychicznej dziecka mają duży wpływ na to, czy dentyście uda się przewidzieć zachowanie małego pacjenta, nawiązać z nim kontakt i dobrze pokierować procesem leczenia.