Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 27-05-2009
Rośnie zainteresowanie wypoczynkiem w ośrodkach SPA. Oznacza to, iż duże szanse na rozwój ma też turystyka medyczna. Coraz częściej ośrodki odnowy biologicznej oferują, oprócz bogatego zestawu działań kosmetyczno – rehabilitacyjnych, również leczenie kompleksowe i zabiegi chirurgiczne – taka placówka zaliczana jest do kategorii medical SPA.
W ofercie wielu kurortów znajdują się usługi stomatologiczne. By w ośrodku SPA mógł funkcjonować gabinet stomatologiczny, musi być zawarta umowa pomiędzy stomatologiem a placówką. Dentysta, oprócz rozległej wiedzy i bogatego doświadczenia, powinien mieć ukończone specjalistyczne kursy, kierowane do osób pracujących w SPA. Stomatolog może w SPA dzierżawić pomieszczenia i pracować na swój rachunek, albo być zatrudnionym przez placówkę. Dla hotelu korzystniej jest dzierżawić pomieszczenia; lekarzowi opcja ta będzie się opłacać pod warunkiem, że zdobędzie pacjentów.
Dla gabinetów prowadzonych w takich instytucjach jak hotele SPA, wymagania sanepidu są takie same jak dla standardowego punktu świadczenia usług stomatologicznych. Oznacza to, że wymogi sanitarne dla gabinetu będą znacznie ostrzejsze niżeli dla pozostałych komórek funkcjonujących w hotelu, a nie związanych z branżą medyczną. Szczególnej kontroli będą podlegać: sprzęt – jego czystość, sterylizacja i jakość; sposób usuwania odpadów medycznych oraz higiena w pomieszczeniu.
Gabinet dentystyczny w medical SPA to niezły pomysł na dobry, dochodowy i rozwojowy biznes.
Źródło: „Hotelarz”