Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 03-01-2022
Społeczeństwo się starzeje. Oznacza to, że dentyści muszą być na bieżąco z potrzebami osób starszych, a także muszą wiedzieć, jakie interakcje istnieją pomiędzy stanem jamy ustnej a chorobami ogólnoustrojowym.
Naukowców z Japonii zainteresowało, czy kształcenie zawodowe w zakresie medycyny jamy ustnej jest uznawane przez lekarzy dentystów za ważny czynnik satysfakcji z pracy. W tym celu przeprowadzone zostało wśród dentystów z tego kraju badanie ankietowe, w którym pytano o cechy respondentów i satysfakcję z pracy, chęć do nauki w zakresie medycyny jamy ustnej, chęć dowiedzenia się więcej o stomatologii oraz chęć wniesienia wkładu na rzecz społeczeństwa.
Z analizy statystycznej wyników dowiadujemy się, że istnieje związek między dużą satysfakcją z pracy a chęcią zdobycia większej wiedzy o medycynie jamy ustnej i stomatologii oraz wniesienia wkładu w społeczeństwo. Oznacza to, że podejmowanie dodatkowego kształcenia w zakresie medycyny jamy ustnej ma duże znaczenie, ponieważ ma wpływ na osiągnięcie satysfakcji z pracy w przyszłości