Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 10-01-2020
Rok 2019 w stomatologii obfitował w wiele wydarzeń. Przypominamy te, które mogą znacząco wpłynąć na światową i krajową stomatologię już w tym roku.
-
„The Lancet” opublikował artykuł, z którego jednoznacznie wynika, że zdrowie jamy ustnej ma wpływ na zdrowie całego organizmu. Daje to stomatologom kolejny poważny argument w budowaniu świadomości pacjentów.
-
W lutym ubiegłego roku opublikowano „Rekomendacje Grupy Roboczej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków w zakresie stosowania antybiotyków w stomatologii”. Dokument ten zawiera szczegółowe wytyczne, kiedy pacjentowi należy podać antybiotyk, a kiedy należy się od tego powstrzymać.
-
Apel o wydobycie stomatologii publicznej z niszy – od kilkunastu lat obserwuje się marginalne zainteresowanie władz sprawami publicznej stomatologii. Dlatego NRL zwróciła się do ministra zdrowia z apelem, aby rząd polski był otwarty na wszelkie rozwiązania ułatwiające dostęp do zdobywania specjalizacji oraz wpływające na zwiększenie nakładów na publiczną stomatologię.
-
Koalicja anty-HPV – pomysł narodził się dzięki Wielkiej Brytanii; u podwalin znajdują się szczepienia młodych Brytyjczyków przeciw HPV. Inicjatorem powstania koalicji jest brytyjska organizacja Oral Health Foundation. HPV to jeden z największych problemów epidemiologicznych w Europie; chorobie wywołanej przez wirusa towarzyszy również wiele zmian w jamy ustnej – włącznie z nowotworami tego obszaru. Profilaktyka zakażeń ma zatem kluczowe znaczenie dla ochrony zdrowia jamy ustnej.