Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 04-11-2019
W Polsce realizowany jest program mający upowszechnić płatności bez użycia monet i banknotów – „Polska bezgotówkowa”. Program prowadzony jest przez Fundację Polska Bezgotówkowa i mogą w nim wziąć udział również podmioty medyczne: szpitale i przychodnie – pod warunkiem, że zaliczają się do grupy mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw przyjmujących zapłatę za swoje usługi lub produkty. Każda placówka medyczna zaliczona do tej kategorii podmiotów biznesowych, która chce rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, może przystąpić do programu. Dotyczy to również przedsiębiorstw prywatnych. Uczestnicy programu otrzymują wsparcie ze strony Fundacji, które polega na pokryciu kosztów związanych z utrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi bezgotówkowego wynagrodzenia za usługi stomatologiczne czy medyczne.
Fundacja Polska Bezgotówkowa została powołana w lipcu 2017 roku jako pokłosie porozumienia zawartego przez Związek Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Visy i MasterCard w celu podejmowania działań w zakresie rozbudowy sieci bezgotówkowych instrumentów płatniczych, upowszechnienia i pomocy obrotu bezgotówkowego, a także promocji innowacji technologicznych, które wspierają obrót bezgotówkowy w Polsce.
Właściciele podmiotów medycznych, które już uczestniczą w programie, nie ukrywają zadowolenia z tej decyzji, ponieważ płatności bezgotówkowe są bardzo wygodną opcją – skracają czas obsługi klienta, zapewniają wygodę, a samym przedsiębiorcom również nie zajmują wiele czasu.