Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 30-05-2019
Pomimo zmian, które – między innymi pod wpływem protestu rezydentów sprzed kilkunastu miesięcy – wprowadzono do systemu ochrony zdrowia w ciągu ostatniego roku, w opinii ekspertów i samych zainteresowanych, czyli lekarzy i dentystów, nie poprawiły się warunki ich pracy, a nawet uległy one pogorszeniu. Taką opinię wyraziło ponad 30 proc. medyków, przy czym mniejszy odsetek niezadowolonych był wśród dentystów niż wśród lekarzy. Najczęściej wskazywano na utrudnienia w postaci niskiego poziomu finansowania świadczeń przez NFZ, biurokrację, wymagania dotyczące prowadzenia dokumentacji medycznej.
Nieomal 2/3 lekarzy oraz prawie połowa dentystów pozytywnie oceniła zapisy zeszłorocznego porozumienia podpisanego po proteście rezydentów. Prawie tyle samo pozytywnie wyraziło się o podwyżkach dla specjalistów, przy czym najczęściej zadowolenie wskazywali lekarze i dentyści młodzi – do 36 r. ż.
Dentyści prawie nie zauważyli zmian w swojej pracy po wprowadzeniu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, tak zwanej sieci szpitali.