Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 08-03-2019
Wypalenie zawodowe jest zjawiskiem, które może doprowadzić do drastycznych zmian w życiu każdego człowieka, łącznie z porzuceniem dotychczasowej drogi zawodowej. Zjawisko coraz częściej dotyczy także lekarzy i lekarzy dentystów. Wynika ono z faktu, że pracy jest coraz więcej, a coraz mniej jest lekarzy, którzy mogą ją wykonać.
Badania przeprowadzone przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacji Naczelnej Izby Lekarskiej na temat tego, czy lekarze czują się wypaleni zawodowo lub obserwują u swoich kolegów i koleżanek z pracy objawy tego niepokojącego zjawiska, wykazało, że aż 1/3 osób ma styczność z tym problemem. Samorząd lekarski w Łodzi postanowił jako pierwszy w kraju przyjrzeć się bliżej zjawisku wypalenia zawodowego wśród lekarzy i dentystów i przeprowadzić badania na ten temat wśród tamtejszych medyków.
O tym, że problem wypalenia zawodowego w środowisku lekarskim jest coraz poważniejszy, mówi się od dawna. Celem działań podejmowanych przez łódzką Izbę Lekarską jest opracowanie skutecznej metody walki z problemem wypalenia zawodowego.
Jak na łamach „Gazety Wyborczej” podkreśla Mateusz Kowalczyk, sekretarz Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi i inicjator badań, które mają być przeprowadzone wśród łódzkich lekarzy:
- Raport, który zwieńczy badanie, ma być początkiem debaty na ten temat i mam nadzieję wzrostu świadomości w naszym środowisku i społeczeństwie.