Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 09-03-2018
System przeprowadzania Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego został w zeszłym roku zmieniony. Jedna z największych zmian dotyczyła możliwości przeprowadzania części ustnej PES w podzespołach. Istotną kwestią jest, że odbieranie ustnego PES w podzespołach egzaminacyjnych nie jest obligatoryjne – forma ta realizowana jest na wniosek przewodniczącego komisji egzaminacyjnej.
- Założenia były takie, że rozwiązanie to usprawni pracę komisji, bo w tym samym czasie można przeegzaminować dwa razy więcej osób. Pierwsze doświadczenia pokazały, że ten obszar wymaga poprawek. Oryginalnie zapisaliśmy, że takie podzespoły muszą być dwuosobowe, a to nie jest sensowne rozwiązanie, bo przecież one mogą być większe i nawet łatwiej będzie je tworzyć. I to zostało już skorygowane - w regulaminie pojawił się zapis „co najmniej dwuosobowe podzespoły” – wyjaśnia prof. dr. hab. n. med. Mariusz Klencki, dyrektor Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi.
W nowej formule w najbliższej sesji w tej formie egzamin ustny będzie przebiegał w kilku specjalizacjach, m.in. w protetyce stomatologicznej. Czas pokaże, kiedy rozwiązanie to przyjmie się w innych specjalnościach – oczywiście wszędzie tam, gdzie ma to sens.
Źródło: „Służba Zdrowia”