Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 02-01-2018
Praca stomatologa i technika dentystycznego to zajęcia silnie angażujące manualnie. Po wielu latach aktywności w zawodzie spora część osób uskarża się na problemy z nadgarstkami. Z czasem ból, który dotychczas był znośny, staje się na tyle dotkliwy, że utrudnia wykonywanie koniecznych czynności i ogranicza lub uniemożliwia realizację zadań zawodowych. Trzeba uznać, że zostało się pokonanym przez cieśń nadgarstka. Rozwiązaniem dotychczas były masaże, fizjoterapia, a w razie konieczności – orteza lub zabieg chirurgiczny.
Dwie polskie designerki opracowały alternatywę dla ortezy, a jednocześnie produkt działający profilaktycznie: MIKO+. To elegancka i funkcjonalna kolekcja biżuterii, która w listopadzie 2017 r. podczas tygodnia designu w Dubaju uznana została za najlepszą wśród prac dyplomowych. Polski projekt konkurował z 200 pomysłami z całego świata.
Nagrodzone bransoletki działają jak masażer oraz równoważnia. Wmontowano w nie obracające się kulki, dzięki którym podczas opierania ręki o blat można wykonać sobie masaż nadgarstka. Z kolei dzięki wypukłej płytce o zaokrąglonych kształtach można – również podczas opierania ręki o blat (biurko, stół roboczy) – wykonywać ruchy dłonią tak, aby mięśnie przedramienia pracowały równomiernie, a nadgarstek nie pozostawał długi czas w bezruchu lub w jednej, wymuszonej pozycji.
Źródło: „Gazeta Wyborcza”