Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 08-09-2016
Mutanaza to enzym, który umożliwia skuteczną walkę z próchnicą zębów. Trwają obecnie działania nad wprowadzeniem na rynek tego wynalazku pochodzącego wprost z inspiracji natury. Pracują nad tym specjaliści z jednej ze spółek, którą w Lublinie zawiązano w celu zacieśnienia współpracy między nauką a biznesem.
- W czerwcu 2015 r. zawarto umowę pierwszej spółki spin-offpod nazwą "BioInnova" mającej na celu wdrożenie wynalazku mutanazy opracowanej przez zespół prof. Janusza Szczodraka na Wydziale Biologii i Biotechnologii – mówi Wirginia Gieryng-Cieplak z Centrum Innowacji i Komercjalizacji Badań UMCS.
Na współpracy przedsiębiorców i lokalnych uczelni zależy nie tylko samym zaangażowanym w kooperację, ale również samorządowcom z Lublina i województwa, których rola nie ogranicza się tylko do finansowania pewnych przedsięwzięć. Biorą oni również aktywny udział w kojarzeniu podmiotów, które mogą być potencjalnie zainteresowane współpracą.
Prace nad mutanazą to tylko jeden z projektów, który interesuje inwestorów prywatnych, którzy weszli do BioInnovy. Zaciekawieni są także rozwojem badań związanych z antygenem, który może posłużyć do wyprodukowania szczepionki przeciwko malarii, badaniami nad substancjami o właściwościach antynowotworowych oraz lekiem dla pszczół przeciwko nosemozie.
Źródło: „Rzeczpospolita”