Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 12-05-2016
Druk 3D ewoluuje i coraz śmielej zdobywa gabinety stomatologiczne oraz pracownie protetyczne. Bezpieczeństwo biologiczne, znakomite właściwości materiałów do drukowania uzupełnień przywracających funkcje i estetykę narządu żucia to podstawowe wymagania względem oferty prezentowanej przez producentów tych wyrobów. Z tego powodu coraz częściej wytwórcy tego typu materiałów ściśle współpracują z ośrodkami badawczo-naukowymi i uniwersytetami.
Był rok 2012, kiedy w Holandii powstała firma NextDent, spółka-córka koncernu Vertex Global Holding. Ambicją nowo powstałej firmy jest zdobycie pozycji światowego lidera w produkcji biokompatybilnych materiałów do druku trójwymiarowego, które znajdą zastosowanie w nowoczesnej stomatologii odtwórczej i z których korzystać będzie tak dentysta, jak i technik dentystyczny. Produkty firmy dostępne są już w Polsce, a nad postępem technologii materiałów czuwa rzesza specjalistów z firmy i kadry uniwersyteckiej zaangażowanej we współpracę z tworzenie innowacyjnych rozwiązań.
Wśród zalet, które cechują materiały wytworzone w laboratoriach firmy, a które przeznaczone są do druku 3D i zastosowań stomatologicznych, wymienia się:
-
szerokie możliwości zastosowań żywic – od prac przygotowawczych pod wykonanie protez, implantów czy rozwiązań, z których korzysta ortodoncja, po same uzupełnienia protetyczne i aparaty do leczenia wad zgryzu;
-
zgodność z obowiązującymi w Unii Europejskiej dyrektywami dotyczącymi wyrobów medycznych;
-
szeroka paleta kolorystyczna, dzięki czemu można zadowolić tak samych wykonawców akcesoriów wykorzystywanych w leczeniu stomatologicznym, jak i użytkowników protez;
-
bezpieczeństwo biologiczne składników tworzących materiały stomatologiczne.
Źródło: Materiały firmowe