Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 06-05-2016
Stomatologia mogłaby stać się specjalnością Lubelszczyzny, ponieważ dziedzina ta stoi w tym regionie na bardzo wysokim poziomie – tak uważają przedstawiciele z branży turystyki stomatologicznej, zaangażowani w promowanie regionu jako centrum leczniczego wśród gości zagranicznych. W rozwoju turystyki medycznej na tym terenie miałyby pomóc skoordynowane działania wielu różnych podmiotów. W tym celu w 2014 r. powstał klaster usług medycznych i prozdrowotnych, który obecnie skupia już 88 podmiotów. To platforma współpracy w zakresie praktyki i nauk medycznych między uczelniami wyższymi, jednostkami naukowo-badawczymi, podmiotami leczniczymi, przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz jednostkami samorządu terytorialnego.
- Szukamy swojego miejsca w turystyce prozdrowotnej, która łączy się też z turystyką senioralną – mówi Magdalena Strok-Sadło, koordynator klastra Lubelska Medycyna.
Pierwsi zagraniczni kuracjusze na Lubelszczyźnie już byli – była to zorganizowana grupa gości z Kuwejtu. Odwiedzili oni uzdrowisko Nałęczów. Podmioty medyczne z województwa lubelskiego chcą teraz powalczyć o pacjentów z Rosji. Polska jest bowiem dla nich na razie krajem tranzytowym w podroży do lecznic znajdujących się w Niemczech i Austrii. Wysoka jakość usług lubelskich specjalistów medycznych i znakomity standard klinik w połączeniu z przystępnymi cenami, konkurencyjnymi do oferowanych przez lecznice zachodnioeuropejskie, powinny stanowić skuteczny magnes przyciągający naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.
Źródło: „Rzeczpospolita”