Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 18-11-2015
Jednym z najważniejszych aspektów pracy dentysty jest zapewnienie odpowiedniej wydajności podczas świadczenia usług. Wydajność jest kluczem do zdobywania nowych pacjentów i ich zadowolenia, ponieważ skraca się czas oczekiwania na wizytę i czas przebiegu samego zabiegu. Tę może z kolei zagwarantować odpowiednia ergonomia pracy i stosowanie nowoczesnych technologii – w tym lasera stomatologicznego.
Laser stomatologiczny to komfortowe narzędzie tak dla dentysty, jak i dla pacjenta: bo kiedy ten pierwszy może sprawnie wykonywać zabiegi bez widoku pacjenta ogarniętego strachem przed borowaniem, sam pacjent na fotelu nie zabawia za długo, nie musi przejmować się widokiem wiertła i dźwiękami, które jego – dentofoba - wprawiają w trans strachu, i zanim tak naprawdę zacznie się bać, ma wyleczone zęby lub dziąsła. Zazwyczaj opuszcza gabinet szczęśliwy, że leczenie zębów ma za sobą; i wraca – już bez obawy i uprzedzeń, które dotychczas blokowały podjęcie decyzji o spotkaniu ze stomatologiem.
Lasery stomatologiczne otwierają zatem przed dentystami nowe możliwości rozwoju zawodowego oraz rozbudowywania oferty usług i grona zadowolonych pacjentów. Praca może odbywać się bez znieczulenia – co dla strachliwych pacjentów ma zasadnicze znaczenie: bo choć wiedzą, że istnieje system bezbolesnego podawania znieczulenia, to nie do końca dowierzając jego skuteczności, wolą unikać jego zastosowania. W praktyce często sprowadza się to do unikania wizyt u stomatologa.
Źródło: Opracowanie własne