Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 23-06-2015
„Czy minister zdrowia i wiceministrowie prowadzą działalność lekarską, aby nie stracić prawa do wykonywania zawodu? (…) Czy nadal są i pozostaną lekarzami?” – takie pytanie pada w „Menedżerze Zdrowia” w wydaniu z dnia 19.05.2015 r.
Okazuje się, że tak. Wynika to z przepisów ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, w myśl których za wykonywanie zawodu lekarza uważa się także prowadzenie przez lekarza prac badawczych w dziedzinie nauk medycznych lub promocji zdrowia, nauczanie zawodu lekarza i kierowanie podmiotem leczniczym.
Oznacza to, że prezes i wiceprezesi NFZ będący lekarzami oraz pracownicy centrali NFZ i oddziałów wojewódzkich, a także pracownicy Ministerstwa Zdrowia i innych resortów organizujących i nadzorujących opiekę zdrowotną: Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Sprawiedliwości, o ile wykonują czynności związane z przygotowywaniem, organizowaniem lub nadzorowaniem udzielania świadczeń opieki zdrowotnej i o ile przepisy Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty ich dotyczą, zachowują prawo do wykonywania zawodu i nie muszą zawieszać prowadzonej działalności. Co innego lekarze będący urzędnikami resortów nie związanych z systemem służby zdrowia – takie osoby muszą działalność zawiesić.
Źródło: „Menedżer Zdrowia”