Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 31-03-2015
Z inicjatywy USP Zdrowie powstała druga edycja raportu na temat stylu życia i dbania o zdrowie Polaków. Dowiadujemy się z niego, że:
-
Kobiety silniej wiążą pojęcie zdrowia z ciałem niż z psychiką – co w zasadzie powinno dziwić, gdyż to panie a nie panów podejrzewa się o głębsze związki z doznaniami ze strefy psyche. Kobiety również częściej niż mężczyźni wskazują jako oznakę zdrowia brak przewlekłych chorób.
-
Dla panów objawem zdrowia jest dobre samopoczucie.
-
Kobiety bardziej słuchają własnego ciała i są bardziej czułymi „barometrami” zdrowia: częściej rejestrują zmiany i zwracają uwagę na drobne modyfikacje, dostrzegają więcej objawów choroby niż mężczyźni – i dzięki temu mają większe szanse na wyleczenie, ponieważ idą do lekarza we wcześniejszym stadium choroby. Rzadziej trafiają na leczenie szpitalne niż mężczyźni. Ale też kobiety – pomimo profilaktyki – z powodu zauważania większej ilości objawów niepokojących gorzej oceniają własne zdrowie.
-
Polki żyją przeciętnie 8 lat dłużej niż męska część populacji naszego narodu, ale dłuższy czas życia nie idzie w parze z jego wyższą jakością, ponieważ osoby starsze płci pięknej są z powodu dłuższego życia narażone na większe ryzyko zachorowania na schorzenie przewlekłe lub pogłębienie się istniejącej już choroby.
-
Kobiety, pomimo tego, że deklarują życie w dużym stresie, nie czują się mniej szczęśliwe od mężczyzn. Kiedy jednak przedstawicielce płci pięknej stres dokucza zbyt mocno – sięga raczej po tabletki uspakajające niż po alkohol, jak mają to w zwyczaju czynić Polacy rodzaju męskiego.
Źródło: „Gazeta Wyborcza”