Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 05-02-2015
Na Podkarpaciu wzywają na stawienie się do wojska. Wezwania mogą otrzymać osoby, które mają kwalifikacje przydatne w służbie militarnej – również kobiety. Zatem dokument może otrzymać także dentystka lub lekarz. „Rocznikiem podstawowym jest 1996, ale wezwania dostaną też mężczyźni urodzeni w latach 19911995, czyli ci, którzy nie ukończyli jeszcze 24. roku życia. Do kwalifikacji powoływane są także kobiety urodzone między 1991 a 1996 rokiem (...)” – podaje „Echo Dnia” w wydaniu z dn. 3.02.2015 r. Mile widziani są też ochotnicy i ochotniczki – będący jeszcze studentami.
Dla przypomnienia: stawienie się na wezwanie jest obowiązkowe. Niestawienie się karane jest grzywną. Wezwany powinien zgłosić się jak najszybciej, a najpóźniej powinien to zrobić do 30 kwietnia. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości, a w razie gdy leczymy się u specjalisty, należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną. Z dokumentami zapozna się Powiatowa Komisja Lekarska i na tej podstawie przyzna kategorię zdrowotną.
Zainteresowani karierą w wojsku mogą odbyć szkolenie w służbie przygotowawczej, która trwa 3,5-6 miesięcy (czas ten zależy od korpusu). Po służbie i po złożeniu przysięgi można podpisać kontrakt do Narodowych Sił Rezerwowych i starać się o miejsce w służbie zawodowej.
Źródło: „Echo Dnia”