Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 20-12-2013
Dentysto, pamiętaj, że pacjent bacznie obserwuje cię przy pracy i obecnie nie tylko wypyta o to, jak będzie przebiegać leczenie, ale także zwróci uwagę na niedociągnięcia w przestrzeganiu higieny podczas wykonywania zabiegów.
Pacjenci coraz częściej obserwują zachowania lekarzy, oceniają je pod kątem własnego bezpieczeństwa dla zdrowia i domagają się przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Mają do tego prawo.
Większa czujność pacjentów wynika między innymi z coraz większej świadomości społecznej, jak samemu postępować w placówkach medycznych, aby nie wdało się zakażenie, i jak powinien postępować personel medyczny, aby zapobiec przeniesieniu czynników patogennych na pacjenta. Niemały wpływ na ocenę zachowania higieny przez lekarzy mają także toalety wyposażone z mocy przepisów w dozowniki na mydło, środki dezynfekcyjne i papierowe ręczniki.
Pracownicy inspektoratu sanitarnego przypominają, że dentysta i lekarz mają obowiązek zmieniać rękawiczki jednorazowe po każdej wizycie pacjenta. Istotne jest też, aby o zmianie rękawiczek jednorazowych pamiętały pielęgniarki i inny personel medyczny asystujący przy zabiegach lub wykonujący samodzielnie np. iniekcje czy inne drobne czynności przy pacjencie. Należy też pamiętać, że środek dezynfekcyjny do rąk w żadnym wypadku nie zastępuje porządnego ich umycia. Zdarza się, że o myciu rąk – szczególnie po wyjściu z toalety – nie pamiętają nie tylko pacjenci, ale także personel medyczny.
Źródło: „Nowości”