Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 19-11-2013
NFZ na Podlasiu zabrał się za aneksowanie umów na świadczenia zdrowotne, które miałyby być realizowane w przyszłym roku. Jednak plany finansowe na nadchodzące po najbliższym sylwestrze kolejne 12 miesięcy nie są optymistyczne. Już wiadomo, że w odniesieniu do tegorocznego budżetu ogólna pula pieniędzy na świadczenia stomatologiczne i medyczne nie wzrośnie. Zmieni się za to podział środków. Mniej pieniędzy ma otrzymać między innymi stomatologia i zaopatrzenie w wyroby ortopedyczne. Zmiany w rozplanowaniu budżetu dotkną także inne dziedziny medycyny.
- Jest to pierwszy rok, w którym ogólna pula na świadczenia zdrowotne nie zwiększa się – mówi Adam Dębski, rzecznik podlaskiego oddziału NZF. – Zmienia się natomiast nieco podział środków pomiędzy poszczególne pozycje budżetowe. O ok. 2 mln zł więcej trafi do poradni specjalistycznych, co ma służyć większej niż dotąd liczbie drobnych zabiegów wykonywanych w ambulatoriach. Zwiększone zostanie również finansowanie niektórych zakresów rehabilitacyjnych.
NFZ planuje takie posunięcia, ponieważ chce od nowego roku przestać płacić za pacjentów, którzy w systemie weryfikacji uprawnień do świadczeń figurują jako osoby bez takich uprawnień. Z kolei budżet ma być taki sam, bo fundusz chce aby lekarze wykonywali dodatkowe obowiązki. Wśród tych ostatnich nie wszyscy godzą się na takie rozwiązanie i zapowiadają, że nie podpiszą umów.
Źródło: „Gazeta Współczesna”