Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

PPP szansą na rozwój medycyny
  • 01-03-2013
 

 

 

Takiego projektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) jeszcze w Polsce nie było. Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) chce stworzyć Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne. Ale to nie jedyne medyczne projekty, które mają zostać sfinansowane w tej formule” - informuje „Puls Medycyny” w wyd. z dn. 14.02.2013 r. Projekt WUM to jeden z dziesięciu medycznych projektów w formule PPP, opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, które chcą ubiegać się o wsparcie doradcze resortu i fundusze unijne w nowej perspektywie finansowej. Uczelnia we wniosku uargumentowała, że w jej strukturze obecnie „(…) brakuje zlokalizowanego w jednym miejscu zespołu obiektów, który umożliwi objęcie pacjenta zintegrowanym leczeniem stomatologicznym”.

Inwestycja ma być realizowana w samym centrum Warszawy, w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus. Polegać będzie na budowie i zaadaptowaniu istniejących już budynków na potrzeby projektu. Nowatorstwo projektu, na którym skorzysta polska stomatologia, lekarze dentyści oraz pacjenci, polega na tym, że dotychczas inwestycje w ramach PPP podejmowane przez uczelnie dotyczyły akademików, natomiast pomysł warszawskiej uczelni skupia się na tworzeniu struktury naukowo-dydaktycznej w partnerstwie prywatnym. Fundusze na realizację idei będą pochodzić z wkładu własnego WUM, dotacji ministerialnej oraz pieniędzy prywatnego inwestora.

„WUM musi się postawić w roli partnera prywatnego, który do takiego przedsięwzięcia podejdzie czysto biznesowo. Uczelnia musi wiedzieć, na czym i na jakich zasadach będzie zarabiać inwestor" — podkreśla Bartosz Mysiorski z Fundacji Centrum PPP.

Nowatorskie w Polsce rozwiązanie na rozwój sektora medycznego w ramach współpracy z prywatnym biznesem z powodzeniem realizowane jest w Stanach Zjednoczonych. Z takiej formy wspomagania rozwoju chcą też skorzystać inne medyczne placówki - na ministerialnej liście znajdują się podmioty duże i małe.

Źródło: „Puls Medycyny”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS