Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 10-12-2012
Przepisy określają, że podmiot wykonujący działalność leczniczą może być w szczególnych przypadkach wykreślony z rejestru. Wykreślony może zostać cały podmiot leczniczy albo tylko określone przedsiębiorstwo lub przedsiębiorstwa podmiotu leczniczego. W obu przypadkach organ prowadzący rejestr może dokonać bezwarunkowego wykreślenia z wpisu, poprzedzając to uprzednim wydaniem decyzji administracyjnej. Wykreślenie z rejestru jest możliwe, kiedy:
-
podmiot wykonujący działalność leczniczą złoży niezgodne ze stanem faktycznym oświadczenie na temat kompletności i zgodności z prawdą danych umieszczonych we wniosku o wpis, potwierdzających spełnienie warunków wykonywania działalności leczniczej w zakresie objętej składanym wnioskiem;
-
podmiot leczniczy w rażący sposób naruszy warunki konieczne do prowadzenia działalności wskazanej we wniosku o wpis lub też nie zastosuje się do zaleceń pokontrolnych.
Jeśli podmiot prowadzi kilka przedsiębiorstw, a w jednym tylko nastąpi naruszenie przepisów, organ prowadzący rejestr ma prawo wykreślić z niego nie cały podmiot, ale tylko przedsiębiorstwo, w którym stwierdzono uchybienia. W sytuacji, kiedy podmiot prowadzi tylko jedno przedsiębiorstwo, wykreśleniu z rejestru ulega cały podmiot. Wykreślenie z rejestru jednego lub kilku przedsiębiorstw podmiotu następuje na mocy wydanej decyzji administracyjnej.
Jeśli podmiot lub przedsiębiorstwo podmiotu zostaną wykreślone z rejestru, o ponowny wpis mogą się ubiegać nie wcześniej jak po upływie trzech lat od chwili wykreślenia.
Źródło: Opracowanie własne