Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 22-11-2012
W „Kurierze Lubelskim” (wyd. z dn. 24.10.212 r.) ukazał się wywiad z prof. Andrzejem Dropem, rektorem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Poruszano w nim kwestie zmian na uczelni, które zostaną zrealizowane w najbliższym czasie, planów względem Stomatologicznego Centrum Klinicznego oraz strategii uczelni, dzięki której przyszli studenci zechcą kształcić się właśnie tam.
Prof. Andrzej Drop wskazał na to, że w ciągu 10 lat baza naukowo-dydyaktyczna uczelni uległa gruntownym przemianom, realizowanym z wielkim rozmachem. W efekcie powstały 3 gmachy: Collegium Universum, Maius, i Pharmaceuticum. Inwestycje były realizowane ze środków pozyskanych z dotacji unijnych, funduszy własnych uczelni oraz przyznanych przez resort. Dzięki temu studia mogą odbywać się w nowocześnie wyposażonych pomieszczeniach. Kadra naukowa pracująca na uniwersytecie zyskała zaś wyjątkową bazę do prowadzenia badań.
- Doszedłem do wniosku, że tylko nowa inwestycja może radykalnie poprawić funkcjonalność gmachu stomatologii. Przy czym widzę tu dwie możliwości: rozbudowę budynku przy ul. Karmelickiej lub budowę SCK w nowej lokalizacji. Czynimy starania o pozyskanie pieniędzy na ten cel – powiedział w wywiadzie prof. A. Drop o planach względem Stomatologicznego Centrum Klinicznego.
Rektor zwrócił uwagę na ofertę edukacyjną, która cieszy się wyjątkową popularnością wśród osób chcących podjąć studia w Lublinie. Do kierunków, na których nie brak chętnych, oraz które stały się uniwersytecką marką, zaliczył m.in. anglojęzyczne studia dla stomatologów i lekarzy, które uczelnia realizuje już od 17 lat.
W odpowiedzi na pytanie o slaby wynik kształconych w Lublinie lekarzy stażystów na egzaminie LEP podczas jesiennej sesji, prof. A. Drop zapowiedział przyjrzenie się jakości kształcenia na uczelni:
- Bierzemy odpowiedzialność za kształcenie kadr medycznych, a co się z tym wiąże wyposażenie naszych absolwentów w wiedzę i umiejętności. Jeśli chodzi o LEP, duże znaczenie ma stan wiedzy zdających, stopień mobilizacji absolwentów przed egzaminem, być może i jakość kształcenia, czemu uważnie się przyjrzymy. Wkrótce rozpocznie pracę powołany przeze mnie zespół, który oceni kilkuletnie wyniki naszych absolwentów.
Źródło: „Polska Kurier Lubelski”