Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 14-03-2012
5 stycznia 2012 r. weszła w życie nowela rozporządzenia w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów. Szkolenia specjalizacyjne dla dentystów będą krótsze. Stomatolodzy będą odbywać takie kształcenie w ciągu trzech lat, a przyszli specjaliści z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej – w ciągu pięciu lat. W sytuacji, kiedy lekarz zechce być specjalistą w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej, a ma już tytuł specjalisty w innej dziedzinie medycyny, wówczas będzie musiał się kształcić nie kolejne pięć lat, ale tylko trzy.
Do tej pory obowiązywały przepisy, które narzucały minimum czteroletni cykl kształcenia specjalizacyjnego dla lekarzy dentystów. Nowe regulacje prawne skracają ten czas w przypadku lekarzy kształcących się w niektórych dziedzinach medycyny, dlatego stomatolodzy szkolący się w chirurgii stomatologicznej, ortodoncji czy protetyce stomatologicznej będą uczyli się przez trzy lata.
Lekarze dentyści, którzy mają już specjalizację I lub II stopnia i chcą zrobić kolejną, będą uczyć się tylko dwa lata zamiast minimum trzech.
Źródło: „Rzeczpospolita”