Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 12-03-2012
Dentysta i teoretycznie każdy przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z uproszczonej procedury leasingu. Zalety tego rozwiązania, które doceniają klienci, to przede wszystkim oszczędność czasu i mniej zachodu z kompletowaniem dokumentacji (najczęściej wymagane są dokumenty rejestrowe firmy, dowody osobiste reprezentantów firmy i oświadczenie o dochodach lub dokument finansowy za ostatni rok obrotowy). Oferta leasingowa przeznaczona jest dla przedsiębiorców prowadzących biznes o ugruntowanej pozycji, ale także dla nowicjuszy na rynku. Minusy dla rozwiązania polegającego na możliwości skorzystania z ograniczonej procedury leasingu to generalnie:
-
fakt, iż najczęściej dotyczy ona atrakcyjnych dóbr lub szybko zbywalnych maszyn czy urządzeń, na które jest popyt na rynku;
-
ogranicza wartość przedmiotu i łączną wartość transakcji ze względu na większe ryzyko związane z udzielaniem finansowania na podstawie ograniczonego zakresu danych.
Osoby związane ze stomatologią nie powinny jednak mieć kłopotów z dostępem do szybkiej procedury leasingowej, ponieważ do takich dóbr zaliczany jest unit stomatologiczny czy inny sprzęt wykorzystywany w pracowniach lub gabinetach. Niektóre banki mają w swojej ofercie finansowanie w ramach leasingu sprzętu i maszyn medycznych, specjalnie dopasowane do potrzeb klientów z tej właśnie branży.
Opłata wstępna zależy od jednostki finansującej, rodzaju leasingowanego przedmiotu i okresu działalności klienta.
Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”