Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 24-12-2011
Mały gabinet stomatologiczny, laboratorium protetyczne czy też niewielki pokoik studencki najczęściej nie nadają się na dekorowanie przedświąteczne z rozmachem przestrzennym. Stomatolog czy technik dentystyczny pracujący na ograniczonej przestrzeni albo student w akademiku mogą jednak sobie pozwolić na rozmach – tyle że rozumiany w kategorii pomysłowości i praktyczności.
By nie blokować cennej powierzchni tradycyjną choinką, można zdecydować się na udekorowanie pomieszczeń:
-
stroikami stawianymi np. na parapecie okiennym czy stoliku albo mocowanymi niczym dawne podłaźniczki pod sufitem (trzeba pamiętać, aby nie były to ozdoby zbyt nisko wiszące – inaczej zaburzą swobodę poruszania się po pomieszczeniu). Stroiki takie można przygotować na sposób tradycyjny, z ciastkami, cukierkami, bombkami i światełkami, albo też w formie nowoczesnych i energooszczędnych aranżacji z lampkami typu LED;
-
gotową uformowaną kulą z żywej lub sztucznej jedliny umieszczoną na zamaskowanym taftą filarze, lub kilkoma bezlistnymi gałązkami wetkniętymi w solidną, ciężką donicę z perlitem czy keramzytem - ozdobione światełkami oraz bombkami również rewelacyjnie zastępują choinkę;
-
jedną większą, najlepiej ręcznie malowaną bombką wieszaną na eleganckim stojaku i ustawioną na biurku lub małym stoliku - to minimalistyczna, ale bardzo na czasie ozdoba, która znakomicie spełnia zadanie dekoracyjne; to również rozwiązanie praktyczne: w razie potrzeby bombkę i stojak można bez żadnego problemu umieścić w nowym miejscu.
Można też ozdoby bożonarodzeniowe potraktować nie tylko jako element dekoracyjny, ale także jako środek wspomagający działania profilaktyczne – szczególnie w gabinetach dentystycznych - i obwiesić słodyczami przyjaznymi dla zębów, albo też udekorować paczuszkami z bezcukrową gumą do żucia. Takie ozdoby można wręczać np. małym pacjentom w podziękowaniu za odwagę na zakończenie wizyty (zamiast lub oprócz tradycyjnych naklejek typu „Dzielny Pacjent”) i krótkim wyjaśnieniem, dlaczego cukierki lub guma bez cukru są zdrowe dla zębów.
Źródło: Opracowanie własne
Zespół PortaluDentystycznego.pl życzy Państwu spokojnych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia oraz wielu radości i wzruszeń w gronie najbliższych.