Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 07-11-2011
Stomatolog prowadzący prywatną praktykę dentystyczną, którego działalność gospodarcza jest opodatkowana według skali, może od następnego roku podatkowego przejść na ryczałt ewidencjonowany. Podatnik taki musi jednak spełnić kilka warunków:
-
prowadzić działalność jednoosobową, w formie spółki cywilnej lub jawnej, przy czym wysokość przychodów z działalności indywidualnej, prowadzonej w poprzednim roku podatkowym, nie może być wyższa ponad limit 150 000 euro;
-
złożyć odpowiedni wniosek lub oświadczenie w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania podatnika o zmianie formy opodatkowania w nieprzekraczalnym terminie do 20 stycznia następnego roku podatkowego.
Stomatolodzy płacą podatek w formie ryczałtu w wysokości 20 proc. Taka forma opodatkowania sprawia, że z powodu braku możliwości odliczania kosztów uzyskania przychodu należność podatkową odprowadza się nawet w sytuacji, kiedy firma generuje straty. Kolejną wadą jest brak możliwości rozliczania dochodów wespół z małżonkiem.
Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”