Technik
- Warto wiedzieć ...
- Artykuły fachowe
- Dowiedz się jak ...
- Spis szkół w których można uzyskać tytuł technika dentystycznego
- Forum
- Ogłoszenia - Technik
- Praca
- Relacje z imprez
- Subskrypcja
- Dodaj laboratorium
- Współpraca
- Dental Labor
- Historia Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki CEDE2011
- Kongres Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki Dentystycznej Poznań
- Poradnik Technika
- Prawo i Finanse Techników
- Rejestracja na Kongres
- Rejestracja na kongres 2012
- Staż dla technika dentystycznego
- W laborze
Ankieta
- 03-08-2022
Większość dostępnych obecnie na rynku drukarek 3D można zakwalifikować do jednego z trzech typów.
-
Drukarki 3D wysokonakładowe do użytku w laboratorium technika dentystycznego – to kosztowne urządzenia, ale możliwość sprawnego i prędkiego drukowania wielu kopii w krótkim czasie, przy jednoczesnym zachowaniu precyzji druku powoduje, że zwrot kosztów poniesionych na zakup tego urządzenia jest szybki, gdyż laboratorium usprawnia produkcję prac protetycznych, co przekłada się na wzrost zysków.
-
Drukarki 3D typu desktop średnio kosztowne i do użytku klinicznego lub laboratoryjnego – w tym segmencie mieści się najwięcej dentystycznych drukarek 3D. Szeroka oferta nie ułatwia jednak wyboru. Aby określić, która drukarka będzie optymalna dla potrzeb konkretnego laboratorium czy gabinetu stomatologicznego, należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, między innymi: do czego drukarkę będzie się wykorzystywać oraz jakie są: oczekiwany nakład druku, dostępność materiału, szybkość pracy drukarki i jakość wydruku, wsparcie techniczne, interfejs użytkownika, zgodność przepływu pracy.
-
Biurkowe, tanie drukarki 3D do użytku klinicznego – decydując się na zakup tego typu urządzenia należy pamiętać, że otrzymuje się to, za co się płaci. Wprawdzie jakość wydruków z tych urządzeń spełnia, a nawet czasem przekracza poziom jakości drukowania zapewniony przez niektóre droższe kompaktowe drukarki, lecz tańszy sprzęt może potrzebować 20-30% więcej czasu na wydrukowanie pracy. Problemem może być w tym segmencie urządzeń również i to, że niektórzy producenci nie zapewniają usługi wsparcia technicznego bądź zapewniają ją w bardzo ograniczonym zakresie.