Technik
- Warto wiedzieć ...
- Artykuły fachowe
- Dowiedz się jak ...
- Spis szkół w których można uzyskać tytuł technika dentystycznego
- Forum
- Ogłoszenia - Technik
- Praca
- Relacje z imprez
- Subskrypcja
- Dodaj laboratorium
- Współpraca
- Dental Labor
- Historia Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki CEDE2011
- Kongres Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki Dentystycznej Poznań
- Poradnik Technika
- Prawo i Finanse Techników
- Rejestracja na Kongres
- Rejestracja na kongres 2012
- Staż dla technika dentystycznego
- W laborze
Ankieta
- 13-04-2021
Dotychczasowy publiczny system dentystycznej opieki zdrowotnej w Irlandii nie sprawdził się – dlatego pojawiają się głosy, aby wprowadzić model, w którym pacjenci byliby współpłacącymi. Za wykonane zabiegi finansowane z publicznej puli pieniędzy płaciliby niewielkie kwoty. Dentyści z Irlandii uważają, że należy rozważyć rozszerzenie systemu ulg podatkowych o rutynowe leczenie stomatologiczne. To tylko dwa przykłady zmian, które miałyby w tym kraju pomóc naprawić znajdujący się na krawędzi załamania system udzielania świadczeń stomatologicznych, realizowany w ramach programu kart medycznych.
Specjaliści uważają, że pandemia uwydatniła niedociągnięcia dotychczasowego programu opieki medycznej i stomatologicznej. Ponadto z uczestnictwa w programie wycofała się bezprecedensowa liczba dentystów – stomatolodzy tłumaczą, że nie stać ich na uczestnictwo w tym programie.
Z analiz wynika, że z powodu spadku finansowania programu kart medycznych i zmniejszonej liczby dentystów udzielających świadczeń pacjentom z kartami medycznymi, osoby zgłaszające się na leczenie w ramach programu narażone są na znaczne opóźnienia w udzielaniu świadczeń stomatologicznych. Współpłacenie i ulgi podatkowe pomogłyby wyprowadzić finanse systemu na prostą.