Technik
- Warto wiedzieć ...
- Artykuły fachowe
- Dowiedz się jak ...
- Spis szkół w których można uzyskać tytuł technika dentystycznego
- Forum
- Ogłoszenia - Technik
- Praca
- Relacje z imprez
- Subskrypcja
- Dodaj laboratorium
- Współpraca
- Dental Labor
- Historia Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki CEDE2011
- Kongres Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki Dentystycznej Poznań
- Poradnik Technika
- Prawo i Finanse Techników
- Rejestracja na Kongres
- Rejestracja na kongres 2012
- Staż dla technika dentystycznego
- W laborze
Ankieta
- 14-10-2008
Konkurencja cenowa, walka o pacjenta i realia wolnego rynku nie muszą być przeszkodami w nawiązywaniu partnerskich relacji między pracowniami protetycznymi. Można było się o tym przekonać podczas spotkania integracyjnego, które zorganizowało Centrum Frezowania Luxdent z Rybnika.
- Chcemy przełamać mit, że pracownie się nie lubią – tłumaczyli pracownicy firmy organizującej zjazd.
Samo spotkanie, na które przybyli współpracujący z Luxdentem technicy dentystyczni i stomatolodzy, odbyło się w wiślańskim hotelu „Gołębiewski”. Uczestnicy zapoznali się z materiałem filmowym, dokumentującym etapy powstawania wypełnień protetycznych z wykorzystaniem systemu C AD/C AM Zeno firmy Wieland, stosowanego przez rybnicką pracownię. Prezentacja wzbudziła szerokie zainteresowanie – praca przy poszczególnych etapach oraz prawidłowe postępowanie m.in. w modelowaniu, skanowaniu, frezowaniu i synteryzacji podbudowy to warunki powstania wysokiej klasy produktu protetycznego.
Po prezentacji odbyło się spotkanie, na którym technik dentystyczny, Grzegorz Jakubiec - jeden z właścicieli Luxdentu, modelował przyszłe podbudowy z tlenku cyrkonu. Goście wymieniali uwagi; padały też pytania związane z techniką wytwarzania protez.
Wiślańskie spotkanie techników jest dowodem na to, iż tego typu imprezy są potrzebne – sprzyjają wymianie doświadczeń, nawiązywaniu współpracy i rozwojowi zdrowo pojętej konkurencji, w której wygrywają wszyscy: pacjenci, ponieważ korzystają z usług ustawicznie kształcących się profesjonalistów; i sami technicy – bogatsi o nową wiedzę i kontakty zawodowe.
Źródło: „Nowoczesny technik dentystyczny”