Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna TechnikArtykuły fachowe

Ankieta

Gdzie szukasz informacji z branżowych?

  • na targach
  • w internecie
  • w gazetach
  • podczas konferencji
  • podczas szkoleń
100% Most Prettau z gwintem cyrkonowym w Systemie Screw Tec
 

 

 

 

 

The best is - what one believes in! Najlepsze jest to w co wierzysz!


100% Most Prettau z gwintem cyrkonowym w Systemie Screw Tec
    Iowa Jörg      
100% Cyrkonu

 

 

Zgodnie z pomiarami pre-protetycznymi przeszczepienie kości musi objąć zarówno górną jak i dolną szczękę, aby zgodnie z życzeniem klienta stworzyć umocowaną na stałe lub częściowo zdejmowalną protezę. Po dokładnym przygotowaniu, cztery tymczasowe implanty zatrzaskowe zostały umieszczone w górnej szczęce, podczas procesu przeszczepiania kości, jako dodatkowy wspornik i razem z protezą przejściową; podobnie w szczęce dolnej. W następnym etapie  zdecydowaliśmy się umieścić sześć implantów w górnej szczęce (rys. 1) i cztery implanty w szczęce dolnej. Jako że pozostałe zęby 41, 42, 43, 44, 45, 48 powinny zostać włączone do szczęki dolnej, sensowne było zaprojektowanie konstrukcji szczęki dolnej w dwóch częściach (rys.2).
 

Rys.1    

Rys.2

 

Ułożenie zębów protetycznych zostało wykonane z włączeniem zębów naturalnych (wykonanych z żywicy, rys. 3) zaś poszczególne detale zostały opracowane dodatkowo. Z powodu niesprzyjającego kierunku ułożenia implantów umieszczonych w szczęce górnej, należało znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które pozwalałoby na umiejętne schowanie implantów w obszarze 12 i 22 w okluzyjnej strukturze umocowanej śrubą. Rozwiązanie niespodziewanie przyniósł Zirkonzahn ZZ Screw-Tec. Jednym z najlepszych rozwiązań dla otrzymania stabilnej i praktycznej struktury wtórnej zaprojektowanej wg. powyższych warunków było poprzeczne połączenie śrubą obszarów 12 i 21. Poprzeczne połączenie śrubą obszarów 12 i 21 ma tą zaletę, że napięcia mogą być równoważone, zaś odstęp pomiędzy 13 a 23 gwarantuje odpowiednią stabilność. W następnym kroku pierwotna konstrukcja została zduplikowana z ramą i nastąpił proces wykończenia. Tuba modelująca Zirkkonzahn Screw Tube (rys. 4) została następnie umieszczona w odpowiednim kierunku i w adekwatnej głębokości.

 

Rys.3

 

Przed obróbką konstrukcja zostaje przyklejona do podstawy konstrukcji uprzednio poddanej dokładnemu frezowaniu w taki sposób aby pasowała idealnie. W momencie, gdy konstrukcja zostaje umieszczona na modelu (rys. 5) niebezpieczne napięcia, które mogłyby wpłynąć na dopasowanie mogą być niwelowane od samego początku.
Rys.5    

 

Rys.6

 

Przyjazny użytkownikowi i łatwy w obsłudze Zirkograph pozwala na bezproblemowe przeprowadzenie procedury frezowania i doskonałe dopasowanie bez względu na to, czy użyjemy ICE ZIRCON czy też skorzystamy z przejrzystego materiału jakim jest ZIRCONIA PRETTAU.

W opisywanym przypadku zdecydowaliśmy się na użycie Zirkonia Prettau. Dzięki odpowiedniej procedurze frezowania i wykończenia dobranej do materiału Zirkonia Prettau otrzymaliśmy perfekcyjną reprodukcję z cyrkonu niesynteryzowanego (rys. 7). W fazie końcowej materiał jest barwiony przy pomocy Colour Liquids a następnie synteryzowany.
Rys. 7

 

Poddany obróbce gwint przedstawiony na rys. 8 w jasny sposób prezentuje możliwości Systemu Zirkonzahn Skrew Tec (rys. 9). Dokładność i zachowanie czystości podczas całego procesu doprowadziło do osiągnięcia wspaniałego, niezwykle precyzyjnego rezultatu (rys. 10).


Rys.8  

  Rys.9  System Zirkonzahn Screw Tec

Rys.10

 

Ta sama procedura, z wyłączeniem jednego elementu struktury, została użyta do szczęki dolnej. Kierunek ustawienia implantów już umieszczonych na modelu w tym przypadku jest korzystny: dzięki temu możliwe było zaplanowanie użycia struktury okluzyjnej utrzymanej przy pomocy śruby bez żadnego problemu. W ostatniej ćwiartce została wytworzona struktura wsparcia zębów 41-48 (rys. 11, rys. 12, rys. 13).

 Rys.11    

Rys 12

Rys.13

 

 

1 | 2
 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Patronujemy

 


 

08/10-03-2017

 

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS