Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 31-12-2010
Piękny uśmiech podczas sylwestrowej zabawy i spełniania noworocznego toastu jest tak samo ważny jak elegancki strój i wyszukana biżuteria, dobrane specjalnie na powitanie Nowego Roku. Odmładza, dodaje uroku i pewności siebie – lepiej niż lampka musującego szampana. Absolutnym hitem, który pozwala na błyskawiczną poprawę wyglądu twarzy, jest wybielanie zębów. Na wykonanie tego zabiegu należy zdecydować się jednak nie „za pięć dwunasta”, ale dużo wcześniej – najlepiej kilka tygodni przez sylwestrem. Inaczej bezwzględny wymóg przestrzegania tzw. białej diety przez pierwsze kilka dni po zabiegu może pozbawić przyjemności popijania kolorowych trunków i napojów oraz kosztowania ciemno zabarwionych potraw – a te często w czas sylwestra bywają stawiane na biesiadnym stole.
Część z osób po zabiegu wybielania może narzekać na nadwrażliwość zębów – również z tego powodu warto zabieg rozjaśniania uśmiechu przeprowadzić nie przed samym końcem roku, ale wcześniej.
Ci, którzy lubią błyszczeć od stóp do głów, i chcą, by w czas sylwestra i karnawału ich uśmiech również się skrzył, powinni pomyśleć o naklejeniu na szkliwo specjalnej biżuterii. Szkiełka imitujące drogie kamienie migocą tak samo pięknie jak prawdziwe klejnoty. Tego typu ozdobę można w każdej chwili zdjąć bez szkody dla struktury zęba. Naklejanie biżuterii nazębnej wykonywane jest w gabinecie stomatologicznym; zdejmowanie również. Dentysta po zdjęciu ozdoby potraktuje szkliwo preparatem z fluorem, by zwiększyć ochronę przed próchnicą.
Specjaliści zdecydowanie przestrzegają przed zakładaniem kolczyków na różne struktury jamy ustnej. Metalowe, a nawet plastikowe elementy tego typu biżuterii są bardzo niebezpieczne dla zębów i śluzówki jamy ustnej. Efektem spełnienia własnej zachcianki dotyczącej posiadania klejnotów w ustach może być pasmo wizyt u rozmaitych specjalistów: stomatologa, periodontologa, a nawet onkologa.
Ze skrzącego się uśmiechu nie muszą rezygnować nawet osoby noszące aparat ortodontyczny. Wystarczy jedynie, że na etapie dobierania aparatu wybiorą model ozdobiony szlifowanymi kryształami szlachetnych minerałów. Efekt pięknego uśmiechu będzie murowany!
Źródło: Opracowanie własne
Udanej, szampańskiej zabawy i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym 2011 roku życzy Państwu zespół PortaluDentystycznego.pl!