Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 31-12-2009
Wybielanie zębów okazuje się coraz popularniejszym zabiegiem fundowanym przed sylwestrową zabawą. Na przywrócenie śnieżnobiałego uśmiechu przed tę jedyną nocą w roku częściej decydują się panie. Wśród mężczyzn przed karnawałem również powoli wzrasta zainteresowanie zabiegiem likwidującym przebarwienia zębów. Dla osoby zdecydowanej na wybielenie zębów koszt zabiegu nie jest czynnikiem najistotniejszym. Najważniejszy staje się bowiem efekt.
By dążenie do idealnej barwy zębów nie stało się przeszkodą w dobrej zabawie, warto pamiętać o kilku ważnych sprawach.
-
Wybielania zębów nie należy przeprowadzać w przeddzień szampańskiej zabawy. Lepiej rozjaśnić kolor szkliwa jeszcze przed świętami, by nie zepsuć sobie sylwestrowej imprezy przemijającą nadwrażliwością zębów, która może pojawić się jako efekt uboczny zabiegu wybielania, oraz by nie musieć odmawiać sobie czerwonego wina, kolorowych napojów i potraw.
-
Piękny uśmiech opiera się przede wszystkim na zdrowych zębach. Jeśli więc naturalna barwa szkliwa przypomina kość słoniową, zęby są mocne, nie ma w nich objawów próchnicy, a szkliwo nie wykazuje miejscowych przebarwień, wybielanie bywa zbędne. Warto jedynie szczotkować zęby przez kilkanaście dni pastą wybielającą, by nieco tylko rozjaśnić kolor szkliwa.
-
Zbyt częste wybielanie zębów osłabia szkliwo i może prowadzić do efektu odwrotnego od zamierzonego – zęby zamiast bieleć, zaczną żółknąć. Jeżeli więc niedawno był przeprowadzany zabieg wybielania szkliwa, kosmetyczną poprawę koloru uśmiechu uzyska się poprzez stosowanie pasty wybielającej.
-
Decydując się na wybielanie, najbezpieczniej wykonać je po konsultacji ze stomatologiem i pod jego okiem. Inwestowanie na własną rękę w podejrzanie tanie, nieznane specyfiki do wybielania zębów, na opakowaniach których próżno szukać certyfikatów bezpieczeństwa oraz zezwoleń, może być ryzykowne i zamiast prowadzić do uzyskania olśniewającego uśmiechu, podrażni tkanki lub uszkodzi szkliwo.
Źródło: Opracowanie własne