Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 04-05-2022
Pod pojęciem zarządzanie tkankami miękkimi ukrywa się wiele różnych czynności wykorzystujących rozmaite techniki, dzięki którym rozwiązywane są problemy z tkankami miękkimi przyzębia sąsiadującymi z implantami bądź własnymi zębami pacjenta.
Zarządzanie tkankami miękkimi jest bardzo istotne w przypadku protezowania z wykorzystaniem implantów, ponieważ to od stanu dziąseł zależy w dużej mierze, czy zabieg zakończy się sukcesem. Fachowcy twierdzą, że zdrowe dziąsła u pacjenta przygotowującego się do leczenia implantologicznego to dobry wskaźnik mniejszego prawdopodobieństwa powikłań po zabiegu.
Jeśli w przyzębiu występują problemy zdrowotne lub też pacjent ma w swojej historii epizody zapalenia przyzębia, wówczas przed wykonaniem procesu implantowania konieczne jest przejście terapii, która zoptymalizuje warunki w jamie ustnej i w ten sposób zwiększy się prawdopodobieństwo sukcesu w leczeniu implantologicznym.
Ponieważ wiele osób obecnie cierpi na zapalenie przyzębia, które może być konsekwencją złych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej, diety, zmian hormonalnych i innych czynników, w najbliższym czasie wzrośnie zapotrzebowanie na techniki wykorzystywane w zarządzaniu tkankami miękkimi. Może to poskutkować opracowaniem nowych rozwiązań terapeutycznych.