Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 13-08-2021
Aby implant dobrze zintegrował się z tkankami miękkimi i twardymi przyzębia, muszą być spełnione określone warunki. Po pierwsze wszczep powinien być wykonany z materiału biozgodnego z tkankami – to warunek podstawowy dla prawidłowej osteointegracji. Ponadto wszczep powinien mieć odpowiedni kształt, a także chropowatą powierzchnię, dzięki której możliwe jest osadzanie się na niej komórek tkanki kostnej biorących bezpośrednio udział w wytwarzaniu połączenia pomiędzy żywą tkanką a tworem sztucznym, jakim jest implant.
Ważna jest także kondycja samej tkanki przyzębia – kość powinna być zbita i zdrowa. Osteointegracji nie służą osteoporoza, zaniki wyrostka zębodołowego i tkanki kostnej.
Wpływ na dobrą osteointegrację ma również technika osadzania wszczepu w przyzębiu – odpowiedzialny za tę część jest już stomatolog, który powinien odpowiednio nawiercić kość, tak aby nie doprowadzić do jej pęknięcia bądź poszarpania, a także powinien we właściwy sposób osadzić wszczep i obciążyć go koroną, która będzie idealnie dopasowana do samego implantu.