Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 10-12-2020
Wysokie wymagania estetyczne, jakie stawia się obecnie człowiekowi na gruncie zawodowym, towarzyskim i osobistym, doprowadziły do tego, że piękny uśmiech w pierwszej kolejności stał się wyznacznikiem odpowiedniego poziomu atrakcyjności.
Fachowcy określają, że piękny uśmiech to uśmiech charakteryzujący się dobrymi proporcjami tkanek odsłanianych w trakcie śmiechu, a także odpowiednią symetrią. Tak pojmowane piękno uśmiechu może być zakłócone przez choroby dziąseł, które doprowadzają do zaburzenia równowagi w ilości odsłanianych tkanek i ujawniają oczom kiepską jakość tych tkanek.
Szczególnie niebezpieczne są recesje dziąseł – widoczne podczas szerokiego uśmiechu stają się poważnym defektem estetycznym. Z tego powodu usuwanie recesji dziąsłowych, zaraz po likwidacji przebarwień szkliwa, w pierwszej kolejności jest przedmiotem zainteresowania zarówno pacjentów, jak i dentystów zajmujących się stomatologią estetyczną. Recesję dziąseł można obecnie leczyć wieloma różnymi metodami– wykorzystuje się tutaj często zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, a także laserową biostymulację tkanek, dzięki której pobudzane są procesy regeneracji.