Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 13-10-2020
Leczenie implantologiczne jest jednym z najlepszych wyborów w przypadku braków zębowych – pojedynczych lub mnogich. Obecnie wskazania do zastosowania wszczepów dentystycznych są bardzo szerokie, bo implanty można stosować do uzupełnienia braku jednego zęba – niezależnie od lokalizacji luki, kilku zębów lub bezzębia całkowitego, które można następnie rehabilitować protezą stałą lub ruchomą.
Przed założeniem implantów należy zwrócić szczególną uwagę na schorzenia, które mogą okazać się przeciwwskazaniem do tego typu leczenia. Z tego powodu protezowanie z wykorzystaniem wszczepów zaleca się stosować u pacjentów z ogólnie dobrym stanem zdrowia, pozwalającym na wykonanie zabiegu chirurgicznego, mających odpowiednią ilość i jakość tkanki kostnej, w której można usytuować implant. Implanty wymagają bardzo dokładnej higieny, dlatego też osoba decydująca się na ich założenie powinna być zdyscyplinowana oraz nastawiona na dobre współdziałanie z lekarzem stomatologiem.
Pacjent powinien zostać poinformowany o wynikach jakie przyniesie leczenie, gdyż zdarza się, że jego oczekiwania są zbyt wygórowane. Dlatego obowiązkiem lekarza jest przedstawienie realnego obrazu warunków panujących w jamy ustnej pacjenta i spodziewanych rezultatów.