Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 13-03-2020
Upowszechnienie się leczenia protetycznego z wykorzystaniem implantów powoduje, że ta metoda uzupełnienia luk po utraconych zębach bądź odrestaurowania funkcji narządu żucia i estetyki uzębienia w przypadku bezzębia staje się coraz bardziej popularna. Implanty przestają być luksusem, a stają się coraz częściej wybieraną opcją protetyczną.
Stomatolodzy zauważają, że z roku na rok przybywa osób, które nie są związane z mediami, nie pełnią funkcji publicznych, a mimo to decydują się na założenie implantów zamiast tradycyjnej protezy dentystycznej.
Implanty, pomimo całej swojej doskonałości, nie są jednak niezniszczalne. Wiele czynników decyduje o tym, jak długo posłużą; są to m.in. stan zdrowia jamy ustnej, troska o zachowanie odpowiedniej higieny w tym obszarze, a także leczenie stanów zapalnych, które pojawiają się w przyzębiu – szczególnie, jeśli powstają w obszarze bezpośrednio sąsiadującym z wszczepem.
Dbanie o implanty nie różni się niczym od dbania o własne zęby. Szczotkowanie i nitkowanie to podstawowe zabiegi higieniczne, dzięki którym wszczep osadzony w przyzębiu posłuży właścicielowi przez długie lata.