Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
Glamsmile to nowoczesna metoda stomatologii estetycznej, dzięki której przy minimalnej ingerencji w naturalną strukturę zębów udaje się uzyskać wymarzony uśmiech. Na zęby, których w ramach przygotowania podłoża nie trzeba odpowiednio preparować lub czyni się to w minimalnym stopniu, nakłada się cieniutkie licówki. Licówki Glamsmile wykonane są z nowoczesnych kompozytów hybrydowych lub z porcelany. Nakłada się je na 12 zębów górnych i/lub dolnych po wyleczeniu zmian próchnicowych. By wzmocnić efekt estetyczny, przed nałożeniem licówek można przeprowadzić profesjonalne wybielanie zębów metodą nakładkową lub z użyciem lampy.
– Dzięki tej metodzie można poprawić zarówno kształt, kolor, jak i położenie zębów w łuku, można pozamykać szpary między zębami i trwale je wybielić – nawet w przypadku ostrych zmian koloru, wywołanych przyjmowaniem tetracyklin – mówi stomatolog dr n. med. Barbara Książkiewicz–Jóźwiak ze Studia Stomatologii Estetycznej, jednego z pierwszych miejsc w Polsce posiadających autoryzację umożliwiającą wykonywanie tego typu licówek. – W ten sposób można również poprawić efekt leczenia ortodontycznego po zdjęciu aparatu stałego.
Pierwsza wizyta to poznanie oczekiwań pacjenta, wykonanie wycisków i cyfrowych zdjęć zębów oraz twarzy: z profilu i z przodu. Wyciski i zdjęcia trafiają do specjalistycznego laboratorium w Belgii. Tam, z użyciem metody CAD/CAM, wykonywane są licówki, które przesyłane są w specjalnym opakowaniu do odbiorcy.
Na drugiej wizycie, wykorzystując materiały stosowane do mocowania tradycyjnych licówek, umieszcza się licówki Glamsmile na powierzchni zębów pacjenta i czyni ostateczne poprawki kształtu.
- Licówki są wytrzymałe, a ponieważ są bardzo cienkie pozwalają uniknąć szlifowania zdrowych zębów, tak więc nie ma potrzeby stosowania znieczuleń i żadnych innych zabiegów – dodaje dr Barbara Książkiewicz–Jóźwiak.
Źródło: „Dziennik Polski”