Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 23-08-2019
W 2013 r. Trabecular Metal Zimmer – implanty wykonane z biokompatybilnego pierwiastka tantalu, które cechują się unikalną strukturą (dokładnie taką, jaka znajduje się w tkance kostnej gąbczastej, co sprzyja rozwojowi komórek kostnych w ich wnętrzu), zostały nagrodzone na MDEA. Obecnie dysponujemy już pokaźną liczba wyników badań naukowych i testów, które potwierdzają, że technologia „gąbczastych” implantów – chętnie już od ponad 20 lat wykorzystywana w chirurgii ortopedycznej – może być z powodzeniem stosowana także w stomatologii do leczenia braków zębowych.
Wyniki badań wskazują na to, że dzięki porowatej strukturze implantu bardzo szybko dochodzi do osteointegracji wszczepu. W rezultacie wstępny czas leczenia implantologicznego polegający na zespalaniu się implantu z kością trwa maksymalnie krótko i już po 2 tyg. od osadzenia wszczepu w kości uzyskuje się pozytywne rezultaty testów mechanicznych.
Implanty Zimmer dają nadzieję osobom, które – przez wzgląd na obciążenie chorobowe – wcześniej nie zostały zakwalifikowane do leczenia protetycznego w oparciu o wszczepy dentystyczne. Polecane są szczególnie dla pacjentów z cukrzycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów, wcześniejszym zakażeniem jamy ustnej, po leczeniu nowotworu, jak i słabą jakością kości.