Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 28-01-2019
Popularyzacja interdyscyplinarnego podejścia do leczenia schorzeń stomatologicznych, ogólnych czy układowych oraz postęp wiedzy medycznej powodują, że zdrowie pacjenta zaczyna być postrzegane jako całość, a problem stomatologiczny może być jednym z elementów łańcucha chorobowego albo też przyczyną rozpoczynającą ciąg schorzeń i dysfunkcji.
Najważniejsze zasady stomatologii kompletnej to:
-
zapoznanie się z potrzebami i pragnieniami pacjenta;
-
poznanie problemów zdrowotnych pacjenta i zapoznanie się z listą przyjmowanych przez niego leków oraz odniesienie tych informacji do danych pozyskanych podczas badania stomatologicznego;
-
zdiagnozowanie wszystkich dysfunkcji w obrębie narządu żucia i określenie, które z nich mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie jamy ustnej i innych układów ciała, np. układu krążenia;
-
poinformowanie pacjenta o skutkach niepodjęcia leczenia zdiagnozowanych problemów stomatologicznych oraz podejrzewanych chorób ogólnych czy układowych.
Stomatologia całościowa przynosi szereg korzyści zarówno pacjentowi, jak i dentyście, ponieważ w pacjencie kształtuje się poczucie kompleksowego zaopiekowania, natomiast lekarz ma szansę zyskać pacjenta lojalnego i przekonanego do jakości usług świadczonych przez wybranego stomatologa.