Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 08-11-2017
Leczenie protetyczne z wykorzystaniem implantów stanowi obecnie najdynamiczniej rozwijający się sektor stomatologii. Powodzenie zabiegów osadzania wszczepów w przyzębiu zależy m.in. od jakości tkanek miękkich i kości w obszarze poddanym zabiegowi oraz od właściwego wprowadzenia implantu w kość. Z tego powodu wszystkie elementy zabiegu inplantologicznego powinny być starannie przemyślane oraz sprawdzone pod kątem wytrzymałości i użyteczności.
Mając na uwadze to wszystko, stworzone zostały platformy do badań.
Implanty umieszcza się w hodowanej żywiej tkance i poddaje działaniu naprężeń, nacisków i drgań w procesie imitującym czynność żucia. Przejście takiego testu jest dla implantu jak otrzymanie certyfikatu potwierdzającego zgodność z wymaganiami i jednocześnie gwarantującego odpowiednią jakość wszczepu – co, oczywiście, otwiera konkretnemu rozwiązaniu drzwi do stosowania w zabiegach z zakresu protetyki stomatologicznej obarczonych minimalnym ryzykiem niepowodzenia.
Eksperci szacują, że z uwagi na rosnące wymagania pacjentów oraz konieczność zapewnienia wysokich standardów jakości w systemach implantologicznych, coraz większą popularnością będą cieszyć się platformy do przeprowadzania testów biomechanicznych. Dzięki nim implanty zyskują większą przyczepność do tkanki lub biomateriałów oraz zwiększa się odporność tkanek na zakażenia bakteryjne i tworzenie biofilmu.
Źródło: news-medical.net