Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 08-03-2017
Z danych opublikowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń, a obejmujących pierwsze 3 kwartały 2016 r. wynika, że Polacy wykupili aż o 28% polis zdrowotnych więcej niż przed rokiem. Głównie są to ubezpieczenia grupowe, oferowane w ramach pozapłacowych elementów zwiększających atrakcyjność warunków zatrudnienia. Prywatna opieka medyczna w postaci polisy lub abonamentu jest zatem popularnym sposobem na przeskoczenie kolejek do lekarzy przyjmujących w ramach kontraktu. W służbie zdrowia publicznej pod względem dostępności do gwarantowanych świadczeń medycznych wciąż bowiem nie jest różowo – co potwierdza Barometr WHC. Jest wprawdzie lepiej, ponieważ notuje się skrócenie czasu oczekiwania na wizyty i leczenie, ale daleko temu do doskonałości. W porównaniu do dostępnej praktycznie od ręki oferty usług medycznych realizowanych w ramach opieki prywatnej publiczna służba zdrowia pozostaje daleko w tyle. Przykładem jest stomatologia i ortodoncja – tu na wizytę prywatną czeka się krótko.
W publicznej służbie zdrowia czas oczekiwania na świadczenia z dziedziny stomatologii to przeciętnie ponad 6 miesięcy. Poprawa w dostępności do świadczeń zauważalna jest w odniesieniu do wizyty dziecka u stomatologa ortodonty: czeka się krócej o 4,1 miesiąca i obecnie czas oczekiwania na wizytę wynosi ponad 7 miesięcy; na leczenie ortodontyczne aparatem dziecko czeka prawie rok.
Szybciej pacjenci mogą dostać się na leczenie zachowawcze – czekają na wizytę ok. 2 tygodni. Na leczenie stomatologiczne z zastosowaniem narkozy trzeba czekać ok. 2,5 miesiąca.
Źródło: „Gazeta Ubezpieczeniowa”