Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 09-08-2016
„Przepisy podatkowe są pełne sprzeczności. Okazuje się, że na gruncie ustawy o PIT oraz interpretacji podatkowych obowiązkowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest traktowane gorzej niż szkolenia sponsorowane przez koncerny farmaceutyczne, odbywające się często w egzotycznych miejscach” – informuje „Rzeczpospolita” w wydaniu z dnia 29.06.2016 r.
Wg resortu finansów lekarze i dentyści uczestniczący w nieodpłatnym szkoleniu organizowanym przez samorząd zawodowy uzyskują nieodpłatne świadczenie. W świetle przepisów jest to dochód, od którego należy odprowadzić podatek.
Naczelna Izba Lekarska stara się od wielu miesięcy o zwolnienie obowiązkowych szkoleń z podatku, argumentując, że jak najlepsze wykształcenie lekarzy i dentystów leży w szeroko pojętym interesie społecznym. Ministerstwo finansów kontrargumentuje, że obowiązek podnoszenia kwalifikacji spada także na inne grupy zawodowe, nie tylko lekarzy.
„Wprowadzenie zwolnienia z podatku jedynie do szkoleń organizowanych przez samorząd lekarzy i lekarzy dentystów byłoby sprzeczne z konstytucyjną zasadą równości (art.32 ust. 1 konstytucji)” – napisał wiceminister Leszek Skiba w odpowiedzi na interpelację poselską nr 3603.
Źródło: „Rzeczpospolita”