Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna TechnikWarto wiedzieć ...Edukacja i kariera zawodowa

Ankieta

Gdzie szukasz informacji z branżowych?

  • na targach
  • w internecie
  • w gazetach
  • podczas konferencji
  • podczas szkoleń
Informacje dla szukających pracy
  • 20-02-2008
 

Łódzki Wojewódzki Urząd Pracy 14 marca organizuje międzynarodową giełdę pracy dla szukających zatrudnienia za granicą. Wezmą w niej udział przedstawiciele firm, głownie z Danii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Norwegii. By dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną wystarczy złożyć w czasie trwania giełdy u pracodawcy wymagane dokumenty aplikacyjne. O miejscu i czasie indywidualnych spotkań każdy kandydat zostanie poinformowany osobiście. Należy też skontaktować się z pracownikami EURES (Europejskich Służb Zatrudnienia (tel. łódzki: 042 6630270 lub 042 6630254). Najbogatszy zbiór ofert przedstawią prawdopodobnie pracodawcy z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

 

Tymczasem, w Norwegii poszukują lekarzy – stomatologów oraz techników stomatologicznych. Praktykujący tam lekarz - dentysta, na zamkniętym dotychczas rynku pracy, przeciętnie zarabia ok. 25 – 65 tys. koron norweskich miesięcznie, co daje w przeliczeniu (według aktualnego kursu korony norweskiej) ok. 11 tys – 29 tys. zł miesięcznie.

 

By wyjechać do pracy w Norwegii, należy mieć pozwolenie na pracę. Procedurę otwiera posiadanie oferty pracy w pełnym wymiarze godzin, z określoną stawką miesięczną (nie niższą od tamtejszej, obowiązującej minimalnej płacy na danym stanowisku). Wniosek o pozwolenie na pracę można złożyć w Polsce w konsulacie norweskim, albo będąc już w Norwegii - na posterunku policji.

 

Belgia prawdopodobnie od maja otworzy się na pracowników z Polski. Na ostateczną decyzję przyjdzie poczekać kilka tygodni – prawdopodobnie zostanie podjęta już przez nowy rząd. Sugerowaną datą przyjęcia regulacji jest 20 marca. W Belgii ze znalezieniem pracy nie powinni mieć problemu m.in. lekarze i stomatolodzy.

 

Czasem nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by mieć międzynarodową klientelę. Wystarczy otworzyć gabinet stomatologiczny na dawnym przejściu granicznym. W Kostrzyniu, w pomieszczeniach niedawno zajmowanych przez celników, którzy opuścili je po wejściu Polski do układu z Schengen i otwarciu granic, z powodzeniem działa klinika stomatologiczna. Pomieszczenia, w których leczy się zęby są wydzierżawiane przez służby celne chętnym, którzy na granicy chcą prowadzić swój biznes.

 

Źródło: Opracowanie własne

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Patronujemy

 


 

08/10-03-2017

 

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS