Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia

Laseroterapia jest dość młodą metodą w dziedzinie wybielania zębów; ale skuteczną, gdyż usuwa również uporczywe plamy i przebarwienia, powstałe na skutek spożywanie dużej ilości barwiących pokarmów.
W wyniku laserowego wybielania zęby mogą stać się jaśniejsze nawet o 8-10 odcieni.
Zabieg trwa około 1godz. Na tradycyjne wybielanie za pomocą lampy trzeba poświęcić ok. 1,5 godz. Przy wybielaniu nakładkowym procedura rozjaśniania szkliwa trwa nawet 14 dni.
Przed przystąpieniem do zabiegu należy usunąć wszelkie ubytki próchnicze oraz kamień nazębny. W gabinecie lekarz nakłada na zęby specjalny żel, zawierający w swym składzie substancję wybielającą w postaci nadtlenku wodoru o stężeniu 30%. Następnie kieruje nań wiązkę lasera odpowiedzialną za aktywację żelu. Zaktywowany żel rozkłada barwniki powodujące przebarwienia.
Śnieżnobiały uśmiech może utrzymywać się nawet do 2 lat, pod warunkiem, że pacjent będzie ściśle stosował się do zaleceń dentysty.
Bardzo ważne jest, aby w okresie około 2 tygodni od wykonanego zabiegu stosować tzw. białą dietę, gdyż w tym czasie szkliwo jest szczególnie narażone na przebarwienia. Eliminujemy wtedy z jadłospisu wszystkie produkty zawierające w swym składzie silne barwniki, jak np.: cola, kawa, mocna herbata, buraki czy pomidory.